اجرای بلکا

اجرای بلکا

اجرای بلکا : در این نوشته اجرای بلکا را برای شما با تصویر و ویدیو توضیح میدهم به دلیل وجود طرح های زیبای بلکا بیشتر صاحبان خانه و بخصوص بیمارستان ها و اداره ها دوست دارند از بلکا استفاده کنند.

اجرای بلکا
مواد بلکا را می توانید در رنگ های مختلف بخرید.

اجرای بلکا

به مقدار مورد نیاز مواد بلکا را داخل یک ظرف مناسب بریزید. حدود پنج برابر وزن مواد، آب (ترجیحاً آب گرم) اضافه کنید تا یک خمیر سفت ایجاد شود. خمیر بلکا را خوب هم بزنید و به طور کامل به مدت حداقل ۱۰ دقیقه ورز بدهید. پس از ۳۰ دقیقه، مجدداً خمیر بلکا را خوب ورز بدهید.

اجرای بلکا

مواد آماده‌ی اجرای بلکا را با ماله مخصوص روی دیوار بکشید.

ممکن است برخی جاهای دیوار و سقف بر اثر باد کردن گچ یا نم و رطوبت نیاز به گچ کاری داشته باشد. شما ابتدای کار باید گچ کاری را به خوبی انجام دهید تا یک سطح یکنواخت و صاف داشته باشید.

سعی کنید ضخامت بلکا حدود ۲ میلی متر باشد. بلکا بر روی سطوح گوناگون قابل اجرا است. (رنگ روغنی، رنگ پلاستیک، سیمان، گچ، گچ و خاک، شیشه، چوب، فلز و … ) اگر سطح زیر کار، رنگ پلاستیک، چوب، فلز و یا گچ کشته باشد،

اجرای بلکا

باید قبل از اجرای بلکا، روی سطح را با رزین یا حتی با رنگ روغنی رقیق شده بپوشانید، پس از خشک شدن کامل آن، شروع به اجرای بلکا کنید.

اجرای بلکا

ویدیو اجرای بلکا را هم ببینید :

در این ویدیو شما خواهید دید که چگونه و به چه میزان باید مواد بلکا را با آب مخلوط نمایید تا بهترین نتیجه را بگیرید. همچنین نحوه اجرا و نحوه جمع آوری بلکا از سطح آموزش داده شده است. لازم به ذکر است که بلکا بر روی تمامی سطوح قابل اجرا است.

فیلم اجرا بلکا گرانیتی توسط استادکار از کشور ترکیه :

 

این مطلب را هم بخوانید : بلکا چیست ؟

سایت جهانی

ارسال شده در موضوع :

دیدگاه خود را بنویسید