دولوکستین ( Duloxetine ) ; روش مصرف و عوارض

دولوکستین ( Duloxetine ) ; روش مصرف و عوارض

دستور استفاده از دولوکستین

دستور چگونگی مصرف دارو را مطالعه نمایید . میتوانید داده ها و سوال های موردنیاز و بیشتر را از پزشک دارو ساز بپرسید . این دارو بایستی به طور خوراکی طبق دستور پزشک استعمال شود , معمولا ۱ یا این که ۲ بار درطول روز , همراه یا این که سوای طعام . در صورتی‌که تهوع دارید احتمالا در حالتی که دارو را با خوراک میل نمایید , پاک شود . تمام کپسول را یکجا قورت بدهید . هیچ زمان کپسول را باز نکنید تا محتوای آن را با خوراک یا این که آب ادغام نمایید . این عمل سبب ساز آزاد شدن میزان متعددی از دارو در یک لحظه می شود که میتواند دلایل جانبی متعددی به همراه داشته باشد .

دوز مصرف آن متناسب با سن اشخاص , حالت طبی و شیوه پاسخگویی بدن به معالجه میباشد . برای کاهش عارضه ها جانبی شاید که دکتر در آغاز با دوز کم آغاز نماید و به ندرت آن را بالا پیروزشود . از فرمان دکتر معالج تماما پیروی فرمائید . دارو را به صورت منظم مصرف نمائید تا بهترین سود را بگیرید . برای این‌که فراموش نکنید دارو را بخورید هر روز در حین مشخصی آن را مصرف فرمایید .

چه بسا در صورتی گشوده نیز حس بهبود می‌کنید دارو را متوقف نکنید و طبق امر پزشک عمل فرمایید . احتمال دارد پس از توقف ناگهانی دارو حالا مریض بدتر شود . آرم های بدتر شدن وضعیت مریض خویش را با سرگیجه , سردرد , خستگی , استفراغ و خواب آلودگی خویش را نشان میدهد . بایستی میزان دوز مصرفی کاهش بیابد تا این دلایل جانبی کاهش بیابد . در صورت تماشا هر جور علائمی با دکتر خویش مشورت کردن نمائید .
دلایل جانبی دولوکستین

تهوع , کم آبی دهن , یبوست , بی اشتهایی , خستگی , یبوست و عرق کردن از عارضه ها این دارو میباشند . در شرایطی‌که هریک از این علامتها را در خویش حس کردید به دکتر معالج خویش مراجعه نمایید .

سرگیجه و توهم شاید حادثه بیفتد بخصوص هنگامی که برای توشه اولیه دوز دارو را ارتقاء می دهید . در حالتی که حس سرگیجه دارید برای بلند شدن از جا زیاد شتاب نکنید و به آهستگی برخیزید .

بدین نکته دقت فرمایید که دکتر این دارو برای شما تجویز نموده است چون بر این عقیده بوده است که مزایای آن بیشتر از دلایل جانبی و ضرر بوده است .

دولوکستین احتمالا سبب ارتقا فشار خون شود . فشار خون خویش را به صورت تر و تمیز ارزیابی فرمائید و در‌حالتی که فشار خون بالا است بدون شک دکتر معالج را در جریان بگذارید .
در حالتی که این علامت ها را در خویش حس کردید حتما به دکتر رجوع‌کنید :
Pills Tablets Green Blue Cymbalta Tstock e1552223367918 300x146 - دولوکستین ( Duloxetine ) ; روش مصرف و عوارض


سرگیجه , کبودی یا این که خون‌ریزی , کاهش میل جنسی , تغییر‌و تحول در میل جنسی , گرفتگی ماهیچه‌ها , ضعف , لرزش , دفع ادرار به مشقت , مشکلات کبدی , تهوع , استفراغ , زردی پوست یا این که دیده , ادرار تیره .

این دارو منجر ارتقاء استروئین می شود که‌این سبب ساخت سندروم استروئین می شود . این اختلال هنگامی به‌وجود میاید که دولوکستین به همراه دیگر دارو های استروئینی استفاده شود . در‌صورتی‌که این علامت ها را تماشا کردید حتما با دکتر معالج خویش مشورت کردن نمایید : ارتقا ضربان قلب , توهم , سرگیجه شدید , تهوع و استفراغ , اسهال , گرفتگی عضلانی , تب بدون عامل , لرزش .

آلرژی دارویی به‌تدریج با این دارو ساخت می شود . با این حال به یاری دارو می توان آلرژی را از در میان پیروزی . از نشانه ها آلرژی دارویی به دولوکستین خارش , تورم بخصوص در صورت , لهجه و گلو , سرگیجه شدید , تنگی نفس , کهیر .

تمام عارضه ها جانبی دولوکستین در این مکان ذکر نشده است در صورت بازدید هر نشانه ها دیگری قطعا به دکتر معالج رجوع‌نمایید .
هشدار

گذشته از مصرف دولوکستین در حالتی‌که به آن یا این که هر داروی دیگری آلرژی دارید حتما به پزشک معالج و یا این که پزشک دارو ساز اطلاع دهید و هر نوع سوابق دارویی را به اشتراک بگذارید .

گذشته از هر جراحی حتما دکتر معالج خویش را در جریان داروهای مصرفی بگذارید . کودک ها بیشتر از هر گروهی سنی دیگر عارضه ها جانبی این دارو در آنها صریح خواهد شد .

خانم های آبستن در صورت نیاز شدی می‌توانند از این دارو به کارگیری نمایند چون به جنین مضاعف آسیب وارد می نماید . ولی قبلی از مصرف حتما با کارشناس مشاوره نمایند . خانم ها در صورتیکه قصد حامله شدن دارا هستند بایستی حتما قبلی از آن با دکتر مشورت کردن نمایند . این دارو میتواند وارد شیر مامان شود پس قبلی از شیردهی با حرف فرمائید.

سایت جهانی

ارسال شده در موضوع :

دیدگاه خود را بنویسید