ریتالین چیست؟ عارضه ها , روش مصرف و کاربرد آن

ریتالین چیست؟ عارضه ها , روش مصرف و کاربرد آن

این دارو برای معالجه نقص‌ بیش فعالی مورد استعمال قرار می گیرد . ریتالین با تغییر تحول مقادیر خاصی از مواد ارگانیک در مغز فعالیت می‌نماید . متیل فنادیت وابسته به مجموعه خاصی از از کلاش‌های دارویی هست که تحت عنوان محرک فعالیت می نماید . ریتالین میتواند توان شما برای توجه داشتن , تمرکز داشتن بر روی فعالیت‌های خویش و در اختیار گرفتن کردن مشکلات روزمره امداد مینماید . ریتالین همینطور به شما یاری میکند تا وظیفه های روزمره را خوب تر انجام دهید و مهارت بهتر شنیدن را در شما ارتقاء میدهد .4545 300x176 - ریتالین چیست؟ عارضه ها , روش مصرف و کاربرد آن

روش به کارگیری از ریتالین

قبل از آغاز مصرف متیل فنیدات قطعا توضیحات راهنمای دارو را مطالعه نمایید و چنانچه هر سوال یا این که ابهامی دارید از دکتر خویش راجع‌به آن بپرسید . این دارو بوسیله دهن و معده جذب بدن می‌گردد و معمولا فی مابین ۲ تا ۳ بار در طول روز آن را تجویز می‌نمایند . شایسته ترین زمانه مصرف این دارو ۳۰ – ۴۵ دقیقه گذشته از مصرف خوراک میباشد . با این وجود درصورتی که جز کسانی می‌باشید که دارنده مشکلات معده می باشید خوبتر است که‌این قرص را پس از وعده غذایی مصرف فرمائید . به خاطر داشته باشید مصرف این دارو در آخرها روز احتمال دارد منجر تولید مشکلات خواب در بدن شما نماید .
این دارو می بایست به طور منظم استفاده شود تا تاثیر خویش را به نحو احسنت در تن آدم بگذارد . برای آنکه آن تناول کردن این دارو را فراموش نکنید خوب تر است که‌این قرص را هر روز در یک زمان مشخص و معلوم مصرف فرمایید . به دور مصرفی این دارو مبتنی بر شرایط طبی شما به وسیله کارشناس تجویز می گردد . پزشک معالج شاید دوز مصرفی شما‌را از کم به مضاعف یا این که از دوچندان به کم تغییر‌و تحول دهد , به صورت ناگهانی به کارگیری از این دارو را بدون مشورت کردن با دکتر معالج خویش متوقف نکنید .

ین دارو احتمال دارد واکنش‌های خروجی به همراه خویش داشته باشد علی الخصوص چنانچه در طولانی مدت یا این که در دوزهای بالا مصرف شود . در چنین مواقعی در شرایطی‌که دارو را به صورت ناگهانی متوقف نمایید , علائمی مثل حس افسردگی , افکاری مثل قتل نفس و یا این که بقیه تغییرات خیالی و خلقی احتمالا شمارا مشغول خویش نماید . برای این که واکنش‌های مخرب این دارو را پزشک معالج به دست کم برساند دوز این دارو را به ندرت کم میکند برای داشتن توضیحات بیشتر با دکتر معالج خویش حرف نمائید و هر هنگامی که عوارضی در خویش شم کردید مثل مورد ها ذکر شده در نصیب بالا دکتر معالج خویش را در جریان بگذارید .

در‌صورتی‌که به بازه زمانی طولانی از این دارو به کارگیری میکنید احتمالا اثر این دارو کم شده است درصورتی که شم کردید اثر آن رو به کاهش است با دکتر معالج خویش در این مورد حرف فرمائید .

رچه این دارو برای معالجه بیماری‌ها تجویز میشود برخی اوقات در بدن اشخاص سبب ساز ساخت اعتیاد می گردد . احتمال اعتیاد بدین دارو وقتی بالا می رود که فردی این دارو را همراه با الکل یا این که بقیه مواد مخدر دیگر به کارگیری نماید .

این دارو را دقیقا همانگونه که برای شما تجویز شده‌است مصرف نمایید تا خطر اعتیاد به‌این دارو را به دست‌کم برسانید . درصورتی که با تناول کردن این دارو کماکان حس بهبودی در خویش حس نمیکنید و یا این که چه بسا حس بدتر شدن دارید حتما با دکتر خویش دراین مورد حرف فرمایید .
عارضه ها جانبی ریتالین

عصبی شدن‌های بی مورد , تلف کردن اشتها , کاهش وزن , سرگیجه , وضعیت تهوع , استفراغ یا این که سردرد احتمالا در تن اشخاصی که ریتالین مصرف میکنند , دیده شود . در شرایطی‌که هریک از این اثرات کماکان ادامه داشته باشد یا این که بدتر شود , با گاز به دکتر معالج خویش اطلاع دهید .

به خاطر داشته باشید که دکتر معالج این دارو را برای شما تجویز نموده است و به معنای آن است که منافع مصرف این دارو برای شما بیشتر از خطر دلایل جانبی آن است . بخش اعظمی از اشخاصی که از این دارو استعمال می‌نمایند دلایل جانبی جدی ندارند .

این دارو شاید فشار خون شما‌را بالا چیره شود . در صورتی فشار خون خویش را به طور منظم بررسی میکنید و شاهد بالا رفتن غیر عادی آن می باشید حتما با دکتر معالج خویش این قضیه را دربین بگذارید .

چنانچه دلایل جانبی دورازشوخی دارید نظیر : مشکلات جریان خون در انگشتان دست و پا ( سردی , بی حسی , درد یا این که تغییرات رنگ پوست ) , زخم‌های غیر معمول بر روی انگشتان پا , تپش قلب , ضربان قلب نامنظم , تغییرات فرضی , خلقی , رفتاری , حرکات بدنی غیر قابل در دست گرفتن ( تیک زدن نصیب خاصی از تن ) , صبحت کردن‌های ناگهانی , تغییرات در دید ( تار دیدن ) سریعا به پزشک معالج مراجعه‌نمایید .

واکنش‌های آلرژیک بدین دارو فراوان نادر است البته در‌صورتی‌که متوجه یک‌سری علامت ها شدید حساسیتی در خویش دیدید نظیر : خارش , تورم , سرگیجه , مشکلات تنفسی حتما دکتر خویش را آگاه نمائید .

سایت جهانی

ارسال شده در موضوع :

دیدگاه خود را بنویسید