عوارض مصرف آرامبخش های اعتیاد آور را بشناسید

عوارض مصرف آرامبخش های اعتیاد آور را بشناسید

با وجود این‌که این داروها تسکین دهنده هایی توانمند میباشند , متخصص ها معتقدند که‌این مدل از داروها برای طولانی مقطع اثرگذار نیستند . علاوه بر این , کسانی که از این داروهای تجویزی به کارگیری می نمایند , احتمال دارد احتمال ابتلای آن ها به اعتیاد و یا این که مرگ ارتقاء پیدا نماید .
آرامبخش های اعتیاد آور – برخی از اشخاص در معرض خطر ابتلا به مشکل مصرف مواد قرار میگیرند

دین , مدیریت مرکز طبی مرکزها ترک اعتیاد در پنسیلوانیا بر این اعتقادوباور است که ژنتیک نقش انتخاب کننده ای در ابتلای اشخاص به اعتیاد داراست . در بعضا اشخاص , اعتیاد به مواد مخدر شاید در کمتر از سه هفته تولید شود و برای بعضی دیگر تعلق بدین مواد شاید در زمان سالها مصرف ساخت شود . پزشک دین میگوید : که کسانی که سوابق ی خانوادگی به اختلالات مصرف مورد ها اعم از الکل و اعتیاد به آمفتامین دارا هستند , بیشتر در معرض خطر می‌باشند . همینطور کسانی که احتمال دارد مستعد سوء به کارگیری از مواد مخدر باشند مشتمل بر کسانی با مشکلات تن درستی کم عقل نظیر افسردگی , اضطراب و خلل استرس بعداز PTSD می باشند .
آرامبخش های اعتیاد آور – بخش اعظمی از کسانی که تعلق فیزیکی به مواد مخدر دارا هستند , این مواد را مصرف نمی‌کنند

کسانی که برای آنان داروهای اعتیاد آور برای از در میان بردن دردهای مزمن تجویزشده است , اکثر زمان ها و با گذشت زمان تن آن‌ها نسبت به دارو مقاوم می شود . این به‌این معنا است که با گذشت زمان اندازه اثر دارو کاهش مییابد و نیاز به مصرف دوزهای بیشتر برای التیام دردشان بوجود میاید و نسبت بدین مواد تعلق پیدا می نمایند . پزشک آیین می‌گوید که یک دارو نباید احساس لذت به اشخاص بدهد و تعلق به آن ساخت شود .

اشخاص دیگر علی الخصوص اشخاصی که دست کم برای یک سری هفته مواد مخدر را تحت عنوان دارو مصرف کرده اند , علائمی مثل شرایط تهوع , استفراغ , گرفتگی ماهیچه ها , خواب مشقت بار و ارتقاء درد پس از مصرف دارو , فراوان مرسوم میباشند . دکتر معالج دین میگوید که پیدایش علامت ها ثانویه بعد از ترک دارو علی الخصوص برای اشخاص دچار به دردهای مزن نقص‌ ساز است . چون آن‌ها حس می نمایند که دردشان غیر قابل تحمل است , به این ترتیب همیشه این نکته را به خویش یادآرو میشوند که خوبتر است که استعمال از داروها را ادامه دهند . البته درواقع این درد به دلیل عارضه ها بعد از ترک داروها است .
بیماری هایی که شما هیچوقت نمی توانید از شر درد خلاص گردید

چنانچه بیماری های دشوار و مزمن نظیر آرتریت دارید , شما نسبتاً این حس درد را برای مدام خواهید داشت و این امری حساس است که‌این حقیقت را بپذیرید . دکتر معالج دین میگوید : چنانچه انگیزه شما این است که با مصرف داروهای آرامبخش و اعتیاد آور , درد را برای مدام از در بین ببرید , پس خویش را برای یک نا امیدی بزرگ فراهم نمایید . درین دسته بیماری های مزمن انگیزه این است که میزان درد را کاهش دهید تا بتوانید با آن سازش فرمایید . البته این بدین مضمون‌ نیست که آنان می بایست درد بکشند .

به کارگیری از آرامبخش های دیگر مثل تسکین دهنده های موقتا می‌توانند جایگزین داروهای اعتیاد آور شوند . این داروها مشتمل بر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی , داروهای ضد افسردگی یگانه و داروهای ضد منعقد و داروهای موضعی است . دکتر معالج آیین همینطور استعمال از داروهای جایگزین نظیر طب سوزنی , یوگا , فیزیوتراپی و مدیتیشن را سفارش می نماید و یادآور شده که استعمال از معالجه های غیر دارویی مضاعف عالی و خوب می‌باشند . medicine pills drugs 300x200 - عوارض مصرف آرامبخش های اعتیاد آور را بشناسید


ریسک مصرف دوباره دارو و تعلق به آن بالا میرود

دکتر معالج دین می‌گوید : به صورت کلی , کسانی که در معرض ابتلا به اعتیاد مواد مخدر میباشند , می بایست مجددا از این داروها به کار گیری نمایند . به همین منظور قضیه برای استعمال ی دوباره از این داروها آماده می شود و نتیجه ی آن تعلق به یک ماده اعتیاد آور سبب ساخت ایراد مصرف مواد دیگر می شود .

دین توضیح میدهد : وقتی که ایراد مصرف مواد در یک شخص ساخت می شود , مدارهای خاصی در مغز به یکدیگر متصل میگردند . زمانیکه شخص متبوع به کارگیری از این ماده را متوقف می نماید , این اتصال ها ضعیف میشوند ولی هیچ وقت به وضعیت معمولی برنمی گردند . براین اساس وقتی که شخص مجدد این داروهای اعتیاد آور را مصرف می نماید , این مسیرها در مغز سریعتر تولید می گردند .

دکتر معالج دین می‌گوید : در شرایطی که مشکل مصرف داروهای اعتیاد آور را دارید و آغاز به به کارگیری از ماری جوانا نموده اید , شما در بنا شده در معرض خطر ابتلا به ایراد مصرف مواد مخدر میباشید که اکثر وقت ها به آن معتاد به ماری جوانا گفته می شود . الکل نیز یکی‌از این مواد است . شما احتمالا که هیچ وقت الکل را ننوشیده باشید ولی به جهت همین اتصال های تولید شده در مغز , خطر ابتلای شما به خلل اعتیاد به الکل در شما فراتر است .

سایت جهانی

ارسال شده در موضوع :

دیدگاه خود را بنویسید