معرفی ۱۰ فیلم الهام بخش تاریخ سینما

معرفی ۱۰ فیلم الهام بخش تاریخ سینما

Print Friendly, PDF & Email

معرفی ۱۰ فیلم الهام بخش تاریخ سینما

3.3 از 3 رای

۱۰ فیلم برتر الهام بخش

با فیلم های شگفت انگیز بسیار زیادی که وجود دارند سخت است که از بین آن ها ۱۰ فیلم برتر را به عنوان الهام بخش ترین فیلم ها برگزید درمورد نحوه رتبه بندی این فیلم ها بدانید و دراین باره کنجکاوهستید لازم به ذکر است که ما از یک سیستم رتبه بندی براساس ۵ جزء اصلی این فیلم های الهام بخش استفاده کرده ایم:
۱- یک قهرمان دوست داشتنی۲-غلبه برموانع و مشکلات۳-اعمال خود خواهی۴- ومهمتر از همه اینکه آیا بعد از تماشای فیلم شما احساس خوبی دارید یا نه؟
۵- و همچنین ما به عنوان یک جزء اصلی رتبه بندی موسیقی فیلم های الهام بخش را اضافه کردیم زیرا در طول زمان یک فیلم به خودی خود و بدون حضور و نقش داشتن موسیقی نمی تواند تاثیرگذار و الهام بخش باشد.
اگر یک فیلم الهام بخش و تاثیر گذار باشد می تواند نتایج و اثرات بسیاری در زندگی افراد داشته باشد ولی در این مقاله ما این موضوع را به عنوان یکی از معیارها ارزیابی و رتبه بندی این فیلم ها نمی دانیم.

در یکی دیگر از تاپ ۱۰ های سایت جهانی به معرفی ۱۰ فیلم الهام بخش تاریخ سینما میپردازیم. در ادامه با سایت جهانی همراه باشید.

 

۱۰- جنگ ستارگان چهار-یک امید تازه_۱۹۷۷_Star Wars: Episode IV – A New Hope

فیلم های الهام بخش - جنگ ستارگان
فیلم های الهام بخش – جنگ ستارگان

آیا هنگامی که این فیلم تمام شده است احساس خوبی دارید؟
این فیلم ترکیبی است از یک موسیقی زمینه بسیار تاثیرگذار و الهام بخش و همچنین دسته ای از قهرمانان دوست داشتنی است. (که هان سولو دوست داشتنی ترین و محبوب ترین آن هاست.)در این فیلم غلبه برموانعی مثل دارث وادر و تمام امپراطوری کهکشان را می بینیم.
پس از دریافت مدال وپاداش پیروزی او و خنده ی زیبای تاثیر گذار اوchewbaccaآیا به یاد موسیقی متن فیلم بودیم؟ فریاد پیروزی

 

بیشتر بخوانید : بهترین فیلم های ضد زنگ

 

۹-پای چپ من_۱۹۸۹_My Left Foot

فیلم های الهام بخش - پای چپ من
فیلم های الهام بخش – پای چپ من

پای چپ من در واقع در رتبه بندی با فیلم “شکارخوب” رقابت داشت و از نظر غلبه بر موانع در رده ی بالاتر ولی از نظر توانایی و محبوبیت قهرمان فیلم در رده پایین تری نسبت به ان قرار داشت.
موسیقی متن فیلم نیز آنچنان خاص نبوده و در خاطر تماشاچیان باقی نمانده است و شخصیت اصلی فیلم نیز محبوبیت زیادی نداشت .
ما نمی توانیم بین این دو ویژگی فیلم ارتباط برقرار کنیم که اولا داستان این فیلم بر اساس واقعیت بوده و ثانیا کاراکتر اصلی فیلم از کودکی آموخته است که تنها با پای چپ خود نقاشی کند و بنویسد بنابراین این فیلم درفهرست رتبه بندی بالاتر از آثار دیمون و افلک قرار می گیرد.
و در پایان باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا وقتی فیلم تمام می شود ما احساس خوبی پس از تماشای آن خواهیم داشت؟
در واقع ما از اینکه در جایگاه شخصیت اصلی فیلم قرار بگیریم خوشحال نمی شویم ولی قطعا پس از تماشای این فیلم احساس خوبی خواهیم داشت.

امتیاز در IMDB

 

۸- داستان سیندرلا_

معرفی فیلم های الهام بخش تاریخ سینما - داستان سیندرلا

شما می دانید داستان سیندرلا اولین باراز کجا آمده است؟
این داستان ابتدا از زبان یک پری دریایی شرح داده میشود که در مورد دختری فقیر و بیچاره است که در شومینه می خوابد ولی شانس و اقبال در زندگی به او روی می آورد و به مقام شاهزاده خانمی می رسد و از آن به بعد با حوشحالی و شادمانی زندگی می کند.
در این فیلم موانع آنچنانی نمی بینیم تنها یک تهدید و ایجاد رعب وجود دارد و موسیقی الهام بخش و تاثیرگذار خاصی هم در فیلم نیست که آن را به خاطر داشته باشیم خودخواهی چندانی نیز وجود ندارد و دوباره اینکه ایا در انتهای فیلم احساس خوب وخوشایندی داریم؟ که در پاسخ می توان گفت بله ما احساس فوق العاده ای داریم.

 

۷- ارابه های آتش

معرفی فیلم های الهام بخش تاریخ سینما - ارابه های آتش

عنصر غلبه بر موانع در این فیلم به خوبی دیده می شود مانند ضدیهودی ها در المپیک ۱۹۲۴ و بررسی از نظر اعمال خودخواهانه نیز نشان میدهد که این نوع رفتار ها در این فیلم بسیار زیاد مشاهده می شود.
در پایان برای قرار دادن این فیلم در فهرست فیلم های برتر الهام بخش بایدببینیم بعد از پایان آن احساس خوبی داریم یانه؟که می توان پاسخ داد بله این احساس خوب با انجام ماموریت شخصیت اصلی به ما القا خواهد شد.

 

همچنین بخوانید : ۱۰ فیلمی که هر زنی باید ببیند

 

۶-شکار خوب

معرفی فیلم های الهام بخش سینما - شکار خوب

فیلم شکار خوب به حد کافی دوست داشتنی و مود پسند مخاطب است هرچند که محبوبیت نقش اصلی فیلم نسبت به برخی از قهرمانان معرفی شده دراین لیست کمتر است. او برای مقابله با موانع اولیه و گذر از کوره راه ها از استفاده کردن از مغز خود غافل شد ولی این اتفاق خودخواهانه نبود.
در پاسخ به این آیا شما بعد از دیدن این فیلم احساس خوبی دارید؟میتوان گفت بله مطمئنا زیرا قهرمان داستان شخصیتی باهوش بوده و در برخورد با خانم هابسیارجنتلمن و باشخصیت است.
موسیقی متن فیلم چگونه است؟ آیا باعث می شود شما دست های خود را مشت کنید و در هوا تکان دهید ؟درجواب باید گفت که خیر! موسیقی متن این فیلم آنچنان تاثیرگذار نیست هرچند با این وجود به محبوبیت وجایگاه الیوت اسمیت خدشه ای وارد نمی کند.

 

۵- این یک زندگی شگفت انگیز است!

معرفی فیلم های الهام بخش سینما

این فیلم درباره زندگی مردی است که می تواند ببیند که جهان بدون او چگونه خواهد بود .برای جورج بیلی خوش شانس جهان بدون او مکانی جالب و جسورانه است و او فرصتی دوباره برای بازگشت به زندگی و قدردانی بابت آن دارد.
و در حاشیه بررسی این فیلم اگر شما میخواهید بدانید که زندگی شما پس از ازدواج با “دونا رید” چگونه خواهد بود من پیشنهاد می کنم که از “تونی اون” این سوال رو بپرسید!!!
موسیقی متن این فیلم نیز مثل اکثر فیلم هایی که تا کنون بررسی کردیم آنچنان تاثیرگذاری و ماندگاری خاصی ندارد.قهرمان و شخیصت اصلی داستان جورج نیز بسیار دوست داشتنی و محبوب است و آقای پاتریک نیز مانعی مناسب و معقول محسوب می شود که جورج باید به او غلبه کند و همه ما می توانیم در پایان فیلم احساس خوبی را تجربه کنیم.

 

۴- در جستجوی خوشبختی_۲۰۰۶_The Pursuit Of Happyness

بهترین فیلم های الهام بخش - در جست و جوی خوشبحتی

ما متوجه این موضوع هستیم که برخی ممکن است بگویند که این فیلم باید در رتبه ی اول این لیست قرار داشته باشد و حتی ممکن است عده ای این استدلال را داشته باشند که این فیلم در این لیست نباید قرار داشته باشد!
این فیلم از نظر غلبه برموانع در رتبه بالایی قرار میگیرد و و از نظر خودخواهی می توان آن را در میانه رده بندی قرار داد زیرا بی تفاوتی کوتاه مدت و… را بعنوان مصداقی از خودخواهی وجاه طلبی می توان تاحدودی نادیده گرفت.
ویل اسمیت نیز مانند کریس گاردنر شخصیتی محبوب است و شما در پایان فیلم احساس خوبی خواهید داشت همانطور که در ابتدا و اواسط فیلم نیز چنین حسی را تجربه میکنید.

 

۳- زندگی زیباست_۱۹۹۷ _Life Is Beautiful

فیلم های الهام بخش تاریخ سینما
فیلم های الهام بخش تاریخ سینما

اگر در مورد این فیلم به غیر ازسخنرانی انجام شده در اسکار توسط روبرتو بنینی چیز دیگری نمی دانید بهتر است از خواندن و سر زدن به مجموعه ویدئوهای خود اجتناب کنید.
در خلاصه داستان این فیلم می خوانیم گویدو و پسرش به یک اردوگاه کار اجباری منتقل می شوند و گویدو پسر ۵ ساله اش را متقاعد میکند که باهم یک بازی عالی را بازی کنند که جایزه برنده آن یک تانک و اسلحه خواهد بود .همچنین گویدو سعی دارد رعب و وحشت اطرافشان را به حداقل برساند که این موضوع نشان دهنده مقابله او با موانع و مشکلات است .موسیقی اسکار برده  این فیلم آنچنان تاثیرگذار است که شما را عینا و کامل ملموس در موقعیت گویدو و پسرش قرار می دهد و در تک تک لحظات دلهره اور اردوگاه حس رعب و وحشت را پیدا میکنید و این موسیقی استادانه به صورت کاملا زیر زمینه و اصطلاحا در تم فیلم قرار دارد و این هنر بزرگ اهنگساز اثر بوده است.
دراینجا نیز مانند فیلم های معرفی شده قبلی این سوال پیش می آید که آیا شما پس از دیدن این فیلم احساس خوبی خواهید داشت؟ که در پاسخ باید بگوییم که بله زیرا شما اشک و لبخند را میتوانید همزمان باهم تجربه کنید.

 

امتیاز در IMDB

 

۲- بایست و تحویل بده Stand and Deliver _1988 _

فیلم های الهام بخش تاریخ سینما

شاید انتخاب این فیلم به عنوان فیلم دوم و به صورت کلی قرار دادن آن در این لیست به نظراتان بسیار عجیب جلوه کند و تعجبتان بیش تر هم بشود وقتی بدانید فیلم های ماندگار تر و پر سر و صدا تری در همین تم و ژانر هم چون انجمن شاعران مرده و یا ویل هانتینگ خوب و حتی از هم گسیخته آدرین برودی وجود داشتند اما ما بایست و تحویل بده را انتخاب کردیم چرا و به چه دلیل؟  یکی از نکات درخشان و مورد توجه این فیلم بازی به یاد ماندنی عمدتا و عملکرد خیره کننده ادوارد جیمز اولمس  بود که به جرات می توان گفت از آن تک نقش های ماندگار و جاودانه یک بازیگر بود که تا دنیا دنیاست دیگر نصیبش نمی شود.
این فیلم بر اساس یک داستان واقعی است که داستان زندگی فردی به نام جیمی اسکالنت که مدرس ریاضی است و امید و اشتیاق را به یک گروه از دانش آموزان دبیرستانی برمی گرداند اما این دانش آموزان، دانش آموزان عادی نیستند بلکه همه در شرف ترک نحصیل و لبریز از مشکلات ریز و درشت.
موسیقی متن توسط ساخته شده و جزو موسیقی های عالی این رده بندی محسوب میشود.در پایان فیلم نیز ما احساس خوب و خوشایندی خواهیم داشت.

 

۱-راکی ۱ _Rocky_1976

10 فیلم الهام بخش و اثر گذار تاریخ سینما - راکی

شاید بتوان راکی را تاثیرگذارترین و الهام بخش ترین فیلم در تمام دوران ها دانست.
موسیقی متن شگفت انگیز فیلم که در ذهن تماشاچی نقش میبندد و مهمتر از همه عوامل قهرمان قدرتمند و نابود گر فیلم با بازی سیلوستر استالونه که نمی توان بهتر از او را برای این نقش یافت.او دوست داشتنی و محبوب است حتی زمانی که تخم مرغ خام را سر میکشد.
او متعهد است و شما با دیدن این فیلم علاوه بر احساس خوشایندی که دارید احساس امنیت نیز می کنید.

 

همچنین بخوانید : بهترین فیلم های رابرت دنیرو

سایت جهانی

ارسال شده در موضوع :

دیدگاه خود را بنویسید