گلوکزامین ; فواید , عارضه ها و شیوه مصرف گلوکزامین

گلوکزامین ; فواید , عارضه ها و شیوه مصرف گلوکزامین

در مورد گلوکزامین چه می دانید؟ این مکمل را چه افرادی میتوانند مصرف نمایند و در چه قضیه هایی کاربرد دارد؟ آیا عارضه ها خاصی شما‌را تهدید می کند؟ فواید گلوکزامین برای تن درستی چه چیزی است و مصرف آن چه فوایدی را به همراه خواهد داشت؟ درین مطلب از بخش داروهای سایت جهانی به باز بینی کامل کننده گلوکزامین و فواید آن خوا هیم پرداخت و عارضه ها احتمالی آن را مورد باز‌نگری قرار میدهیم glucosamine 569d99225f9b58eba4ac2daf min e1547571593574 300x200 - گلوکزامین ; فواید , عارضه ها و شیوه مصرف گلوکزامین

گلوکزامین چیست؟

گلوکزامین ( GluN , 2 – amino – 2 – deoxy – β – d – glucopyranose ) و مشتقات آن قندهای آمینویی می باشند که به صورت ارگانیک در بدن آدم یافت می گردند . همینطور یک جزو اصلی غیرسلولی از بافت ارتباطی , غضروفی , رباط ‌ها و دیگر اعضا در انسان‌ می ‌باشد .

سه شکل نمکی موجود است :

هیدروکلرید گلوکزامین ( HCI )
سولفات گلوکزامین ( از هیدروکلرید گلوکزامین خوبتر جذب می شود . )
ان – استیل‌گلوکزامین

در ایالات ‌متحده , رایج‌ ترین دسته مکمل‌ های غذایی غیرویتامینه و غیر معدنی مورد به کارگیری بزرگسالان است . اتحادیه اروپایی ضد روماتیسم , این مکمل را برای معالجه آرتروز , که شایع ‌ترین بیماری مشترک مزمن در بیماران کهن سال ‌تر است , توصیه می ‌کند .
فواید تن درستی گلوکزامین
علامت ها آرتروز را کاهش می‌دهد

این مکمل علامتها بیماری را بهبود می‌بخشد و ترقی ساختاری در آرتروز را کاهش میدهد . یک سری تست بالینی , کاهش نشانه ها و تغییر تحول و محدود کردن فضای میان مفاصل در بیماران را نشان داده ‌اند . در یک مطالعه , به بیماران در گیر به آرتروز به بازه ۶ ماه ترکیبی از هیدروکلرید گلوکزامین و سولفات گلوکزامین داده شد و کاهش در درد , انقباض , محدودیت عملکردی و تورم مفاصل بازدید شد .

همینطور یکی متداول ‌ترین مکمل‌ های غذایی مورد استعمال در ورزشکاران است . ورزشکاران در گیر به آرتروز هم از آن به کار گیری می نمایند . بعداز ۲۸ روز مصرف این مکمل , به وسیله ورزشکارانی با زخم شدید زانو , بهبود قابل ‌توجهی در انعطاف و کشش زانو بازدید شد .

تاثیر ضدالتهابی داراست

ساخت واسطه های التهاب زا نظیر سیتوکین ها را مهار می نماید .
این مکمل کار سلولی التهابی در حیوان ها را هم مهار می نماید .
شاید این مکمل برای معالجه بیماری التهابی روده ( IBD ) هم مورد استعمال قرار گیرد .
خردسالان در گیر به بیماری روده مزمن , با مصرف ان – استیل گلوکزامین , بهبود متعددی را تجربه کردند .

خطر سرطان ریه را کاهش می ‌دهد

یک مطالعه نشان بخشید که بیش ‌ترین کاهش ( ۵۱ % ) سرطان ریه با استعمال از مصرف این تکمیل کننده نتیجه ها شده‌است . این احتمالا به واسطه خاصیت ضد التهابی گلوکزامین توضیح داده شود . این مکمل توضیع ژن التهاب زا را کم کرده و نشر سلولی را از روش مهار دلیل ایجاد کننده مهار می‌ نماید .
از انباشت چربی دوری می نماید

مصرف این کامل کننده , بازدارنده گرفتگی شریان ها ( تجمع چربی ) و شکافت سلول‌ های التهابی به شریان ها می ‌شود .

این مکمل کار سلول ‌های لایه داخل رگی را تعدیل می ‌کند و احتمالا تاثیر ضد التهابی در تصلب شرایین داشته باشد .
گلوکزامین یک آنتی اکسیدان است iStock 534477152 583a2aca3df78c6f6aaeafbc min e1547571626535 300x200 - گلوکزامین ; فواید , عارضه ها و شیوه مصرف گلوکزامین

هیدروکلرید گلوکزامین توان تضعیف رادیکال های هیدروکسید/ سوپراکسید را داراست که با این عمل از سلول ها در قبال اکسید شدن نگهداری می نماید .
برای پوست عالی است

گزارش شده ‌است که ترکیبات دربردارنده گلوکزامین چند اثر موثر بر روی پوست و سلول‌ های پوست دارا‌هستند . مصرف این تکمیل کننده , سبب ساز بهبود پر سرعت تر جراحت , بهبود رطوبت پوست و کاهش چین و چروک می شود .

علاوه بر این , بازدارنده از فعال سازی تایروزیناس می ‌شود که به نوبه خویش ایجاد رنگدانه را مهار میکند و به این ترتیب در معالجه اختلالات هیپرپیگمانتاسیون موءثر است .

کرم ضد پیری و چین و چروک دربردارنده ان – استیل گلوکزامین تاثیرات متعددی بر مقاوم سازی , نرمی و کاهش اختلالات هیپرپیگمانتاسیون در زنان داراست .

احتیاط

نیز پوشانی با پاراستامول و استاتین احتمالا سوخت و ساز این داروها را با کاهش غلظت متابولیت های پاراستامول کم کند , که شاید بر عارضه ها جانبی این داروها تأثیر بگذارد .
مقدار بیشتر هم ترشح انسولین را مختل می ‌سازد .
کاربرد خارجی می‌ تواند کار مسیر بیوسنتز هگزازامین را ارتقا دهد .
گزارش‌ هایی حاکی از بدتر شدن علایم بیماری مزمن کبد با مصرف این کامل کننده ‌ها موجود هست .
گزارشاتی از FDA و اداره بهداشت جهانی حاکی از آن است که به کار گیری از وارفارین و گلوکزامین با یک منعقد تغییر‌و تحول یافته مرتبط است ( که با ارتقا خون ریزی یا این که کبودی واضح می‌ شود ) .
عارضه ها جانبی مصرف گلوکزامین

در اکثری از مطالعات گفته می ‌شود که مصرف اندازه ۱۵۰۰ میلی‌گرم گلوکزامین درطول روز ایمن است .

این تکمیل کننده , تنها سبب دلایل جانبی پاره ای مانند مشکلات معده , سوزش قلب , سوء هاضمه , گاز , نفخ , تهوع و اسهال می ‌شود .

اندازه مصرف

در بیشتر مطالعات بالینی معالجه آرتروز , مصرف روزمره ۵۰۰ میلی‌گرم و سه رتبه در طول روز ( یا این که ) ۱۵۰۰ میلی‌گرم و یک توشه در طول روز سفارش شده‌است .

تزریق به ماهیچه ‌های اشخاص دچار به آرتروز : ۴۰۰ میلی‌گرم از سولفات گلوکزامین و به اندازه دو بار در هفته توصیه میشود .

به دلیل اینکه هنوز مطالعاتی در رابطه تاثیر آن بر خردسالان مورد مطالعه قرار نگرفته است , مصرف آن پیشنهاد نمیشود .

اطلاعات این وب سایت به وسیله سازمان دارو یا این که هر اداره پزشکی دیگری مورد آنالیز قرار نگرفته است . انگیزه ما تشخیص , معالجه یا این که پیش‌ گیری از بیماری ها نمی‌باشد . داده ها صرفا برای هدف ها آموزشی به اشتراک نهاده می‌ شود . شما می بایست گذشته از مبادرت درباره ی مصرف هر دارویی , با پزشک خویش مشورت کردن فرمایید , علی الخصوص در صورتی‌که باردار می باشید , دارو مصرف می‌کنید یا این که موقعیت طبابت خاصی دارید . تجربیات خویش را در زمینه‌ی مصرف این کامل کننده با دیگر یوزرها دکتر معالج درود به اشتراک بگذارید .

سایت جهانی

ارسال شده در موضوع :

دیدگاه خود را بنویسید